Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Co robić gdy mamy szkodliwe linki do strony?

Jak usuwać szkodliwe linki.

W poprzednim artykule pisałem jak wykrywać szkodliwe linki, które prowadzą do naszej strony? Teraz chciałbym opowiedzieć trochę, co zrobić, gdy już je mamy. Jest kilka metod, ale najlepsza jak zwykle za pomocą narzędzi dla webmastera od Google. Konkretnie chodzi o narzędzie do usuwania linków „disavow tool”.

Zanim jednak zaczniemy robić cokolwiek, to należy pamiętać, że nieumiejętne usuwanie linków jest ryzykowne. Może to spowodować duży spadek pozycji, a w skrajnych przypadkach usunięcie z wyników wyszukiwania.

Jeśli pojawił się w Narzędziach dla Webmastera komunikat o nienaturalnym linkowaniu, to przystępujemy do działania. Najpierw musimy dokładnie rozpoznać skąd te linki pochodzą. Możemy to zrobić za pomocą Narzędzi dla Webmasterów. Najlepsza jest analiza ręczna, ale można też skorzystać z narządzi takich jak LinkDetox.

Co trzeba zrobić z tymi linkami. Można wrzucić linki do Narzędzi dla Webmastera. Po analizie wyeksportować ponownie do excela. Google już usunął linki nieistniejące. Następnie usuwamy niechciane linki usuwamy. Spokojnie możemy usunąć linki nofollow. Nie przydadzą nam się też linki niskiej jakości z seo skryptów. Do tego trzeba jeszcze ręcznie przejrzeć, krok po kroku, czy nie prowadzą do nas linki z jakichś spamów?

Jak już to wszystko zrobimy, to wczytujemy listę do Disavow Tool. Następnie wysyłamy do Google prośbę o ponowne rozpatrzenie i czekamy na wynik.

Jeśli już usuniemy linki, które dało się usunąć, a nie wszystkie się da, to możemy się ich zrzec. Krótko mówiąc możemy poprosić Google, aby nie brał niektórych linków do oceny Twojej strony.

Zrzut ekranu GWT

Procedura zrzekania się linków jest podobna do tek, którą opisałem powyżej. W obu przypadkach, ciągle należy pamiętać, żeby sprawdzić stronę pod kontem złośliwego oprogramowania. Zanim wyślemy do Google prośbę o ponowne sprawdzenie, to musimy sprawdzić kilka rzeczy.

 

1. Czy strona nie ma żadnego zainfekowanego kodu ani treści?

2. Czy strona nie udostępnia do pobrania złośliwych plików binarnych?

3. Czy strona jest zgodna ze Wskazówkami dla webmasterów.

Jeśli już jesteśmy pewni, że wszystko jest ok, to przesyłamy prośbę o ponowne sprawdzenie. Jeśli Google nie znajdzie nic złego na naszej stronie, to usunie ostrzeżenia. Ten proces może potrwać do kilku dni. Należy jednak pamiętać, żeby ciągle obserwować wpisy w Narzędziach dla webmasterów.

 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to napisz o tym poniżej. 

Oczywiście możesz też udostępnić dalej.

1 thought on “Co robić gdy mamy szkodliwe linki do strony?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.