Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Czy potrzebne Ci SEO?

Czy potrzebne Ci SEO?

seo picture

SEO to skrót od „search engine optimization„, oznacza on przygotowanie strony w ten sposób, aby była czytelna wyszukiwarek i potencjalnych odbiorców.

Dzięki dobrej optymalizacji, twoja strona zostanie łatwiej zaindeksowana przez Google i znajdzie się wyżej w wynikach. Sama optymalizacja, to dość skomplikowany proces, ale postaram się przybliżyć Ci te zasady w kolejnych postach.

 

 

Powielanie treści w internecie – Duplicate Content

Źle zoptymalizowana strona, zawierająca nieciekawą treść, lub co gorsza skopiowaną z innych stron, może zostać przez Google znacznie obniżona w wynikach wyszukiwania. Google doskonale rozpoznaje skopiowaną treść, a że nastawiony jest na dostarczanie odbiorcą unikalnej, to pomija strony, które są powielane.

Ty też możesz sprawdzić, czy ktoś nie powielił twojej treści Możęsz to zrobić wchodząc na poniższą stronę.

Sprawdzenia powielonych treści

Jeśli tworzysz ciekawy content, to musisz się ciekawie pokazać w wynikach wyszukiwania, czyli tak zwanych SERP-ach (Search Engine Results Pages). Chodzi o opis jaki pojawia się po wpisaniu żądania wyszukania do wyszukiwarki.

Wynik wyszukiwania hasła SERP

Poniżej kilka przykładów, opisu nieprawidłowego i prawidłowego, czyli takiego, który powie coś użytkownikowi wpisującemu określone hasło do wyszukiwarki.

 

Wynik wyszukiwania dla frazy „studio absynt poznań”. Niech ktoś zgadnie, kto nie zna, czym owo studio może się zajmować. Biorąc pod uwagę zawarty w treści wyraz petarda, to może być jakieś studio fajewerków, lub innych rozrywkowych gadżetów. 🙂

SERP - Studio absynt

Tutaj pozdrawiam kolegów ze studia FOTOGRAFICZNEGO Absynt i polecam dokonanie zmian.

Lub mam tutaj jeszcze inny przykład zaprzyjaźnionej firmy. Do czego to służy?

Serp - enova2

Z kolej po wpisaniu innego hasła tejże firmy (która, notabene, zajmuje się wytwarzaniem najnowocześniejszego oprogramowania ERP na Polskim rynku), dowiemy się, że firma wykorzystuje pliki cookies i że będą one zamieszczone. Czy to jest program zamieszczania plików cookies?

SERP - enova 1

Poniżej przykład poprawnego opisu.  Tutaj szukałem programu do kadr i otrzymałem oczekiwany wynik.

SERP - Infotelecom

Na zakończenie sprawdź, ja się Twoja strona prezentuje w wynikach wyszukiwania. Wpisz nazwę swojej firmy i wyszukaj 🙂

Jeśli podobał Ci się artykuł, to proszę udostępnij go dalej w mediach społecznościowych. Jeśli chciałbyś więcej na jakiś temat, albo chcesz być informowany na bieżąco o nowościach na moim blogu to napisz do mnie e-mail na stronie kontakt

 

Jak stworzyć Bloga?

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.