Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Content marketing – czym jest i do czego jest potrzebny?

Content marketing – historia i znaczenie.

W Wikipedii widnieje poniższa definicja:

Krajobraz content marketingu„Content marketing, czyli tzw. marketing treści, to strategia polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów poprzez publikowanie atrakcyjnych i przydatnych treści, które zainteresują ściśle sprecyzowaną grupę odbiorców.”

Chciałbym rozwinąć bardziej temat poza informację encyklopedyczną.  i opowiedzieć pokrótce skąd się wziął ten content marketing.? Na czym to polega? Z czym to jest związane i dlaczego warto to robić? 

W formie internetowej content marketing stał się narzędziem od jakichś 3 lat. Powodem tego jest ustawiczne dążenie twórców wyszukiwarki Google do dostarczania odbiorcom wartościowej treści. Chodzi o to, żeby wpisując frazę otrzymać poszukiwaną treść. Po wprowadzeniu przez Google poprawek o nazwie Panda i Pingwin, zmienił się świat wyszukiwania. Wiele stron spadło z wysokich pozycji. Drugim powodem jest narastająca walka ze spamem i zmieniające się z tym związane ustawodawstwo. Na świecie ogranicza się możliwość wysyłania informacji reklamowych. Dotyczy to również tak zwanej sprzedaży przez telefon.

Na początku było pozycjonowanie.

Tabela pozycjonerskaPozycjonowaniem nazywamy działania mające na celu osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Odbywa się to na zewnątrz strony za pomocą tak zwanego link buildingu. Jest to tworzenie linków prowadzących do strony z innych stron, czy mediów społecznościowych.

Taki rodzaj promocji powodował, iż nikt nie dbał o treści, choć chciałby otrzymać wartościowe. Okazało się też, że pomimo wysokich pozycji, nie przekłada się to na ilość zamówień. Odbiorca oczekiwał coraz więcej. Google zmienił swoje algorytmy. Teraz nie wystarczy zamieścić byle jakiej treści z upchanymi słowami kluczowymi. Roboty Google potrafią odróżnić znaczenie wyrazu na podstawie treści. Wiedzą, czy pisząc „golf” mieliśmy na myśli samochód, grę, czy ubiór.

W związku z tym zaistniała konieczność dostarczenia wartościowej treści. Nie można już pisać byle czego. Google z łatwością sprawdzi również, czy treść jest skopiowana. To również jest powodem obniżania strony w rankingu. Skopiowane treści możemy sprawdzić sami w serwisie copyskape. Więc aby klient zechciał zostać na naszej stronie, musimy mu dostarczyć ciekawą treść.

the-content-marketing-machineTu właśnie zaczyna się content marketing. Content marketing to około 47% wzrost skłonności do zakupów w porównaniu z innymi metodami. Ciekawy content, to nie tylko słowa, ale także grafika czy filmy.

 

 

 

 

Czy wiesz, że content marketing, nie jest nowy? Historia zaczyna się w 1985 roku, a nawet  około 4200 r p.n.e.. ale o tym w następnym odcinku.

skontaktuj się ze mną

phone-381284_1280

 

 

 

 

Jeśli podobał Ci się ten wpis, to proszę udostępnij go dalej.

Protected by Copyscape Online Copyright Search

Jak stworzyć Bloga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.