Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

E-mail marketing jako nośnik content marketingu.

Lata e-mail marketingu.

Najpopularniejszą formą dystrybucji treści content marketingowych zawsze była poczta.  Poradnik The Furrow i książka kucharska Jell-O, były bardzo mocno dystrybuowane przez pocztę. To pokazało nowy kierunek i stało się bardzo popularnym rodzajem biznesu reklamowego.

Mailing reklamowy - papierowy

Reklama content marketingowa Hopkinsa. Zaprojektowana, aby pomóc potencjalnemu nabywcy.

W 1900 roku Claude C. Hopkins pomógł wykorzystać mailing bezpośredni do rozesłania próbek produktów. W ten sposób znalazł drogę, aby dać potencjalnym klientom sposób na spróbowanie nowych produktów. Może to nie była bezpośrednio metoda wykorzystująca storytelling (opowiadanie historii) jako narzędzie.  Była jednak skierowana bezpośrednio do klientów w taki sposób jak content marketing. Zamiarem Hopkinsa było edukowanie potencjalnego klienta i przyzwyczajenie go do produktów.

Jeśli zaatakujesz klienta własną reklamą, to wzbudzisz w nim naturalny opór. Przekaż informację bez osobistych korzyści. Potraktuj treść i wskaż korzyści.  Wtedy naturalnie klienci zaczną się gromadzić wkoło Ciebie i Twoich produktu.

David Oglivy, okrzyknięty ojcem reklamy, bronił reklamy bezpośredniej przez cały okres swojej długiej kariery (1949-1973). Jego pomysły łączyły content marketing z direct mailingiem. Wierzył, że w reklamie tak naprawdę ważne jest informowanie i pomoc klientowi. Nie uważał jednak, że reklama może być nacechowana kreatywnością. Miał swoją myśl przewodnią:

Reklama nie jest rozrywką, lub formą sztuki, ale medium informacji.

Content kreuje ruch.

Powoli jednak, krok za krokiem content marketing zdobywał reputację przynoszącego rezultaty. „Nike” prawdopodobnie nie byłaby tym, czym jest dzisiaj bez content marketingu.

W połowie lat sześćdziesiątych, założyciel marki Bill Bowerman, opublikował broszurę o joggingu.  W zasadzie przyniósł sport do Ameryki. Ani razu w broszurce nie wspomniano o butach „Nike”. Nie było potrzeby.

Wielki content przynosi twórcom wielki ruch.

 Broszura NIKE 

Bill Bowerman i kardiolog Eugene Waldo Harris, napisali tę 19-stronicową broszurę nazwie „Jogging” w 1966 roku.  Miała pomóc przeciętnemu Amerykaninowi rozpoczęcie przygody z bieganiem, a nie sprzedać buty .

Content kreuje ruch ponieważ jest skupiony na dystrybucji idei i dostosowany do zachowań klienta. Jedną z najtrudniejszych ról w reklamie jest edukacja klientów o korzyściach płynących z używania produktu. Edukowanie Twojego klienta jest trudną rzeczą do zrobienia gdy do dyspozycji masz slogan i moment uwagi.

Content Marketing jest inny.

Jest to długa forma zajmująca więcej uwagi i bardziej pomagająca klientowi, a nie firmie. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że klient to przeczyta. Taka nauka prowadzi do zmiany sposobu myślenia. Z kolei taka zmiana prowadzi do wywołania ruchu na stronie. Z kolej taki ruch może prowadzić do sprzedaży bez dodatkowych pytań.

Użycie content marketingu do sprzedaży powoduje, że wszystko inne wygląda jak żebranie. Żebranie nie powoduje ruchu, a zwykle wywołuje odwrotny skutek.

Dlaczego content marketing działa tak długo?

Wszystko sprowadza się do kilku prostych rzeczy.

  • To jest dobre dla publiczności
  • Jest to łatwe do tworzenia
  • Angażuje klienta w realny sposób
  • Może to być analizowane pod kątem uzyskania korzyści
  • Warto zapisywać i dzielić się z przyjaciółmi
  • Jest on oparty na zaufaniu klientów, zamiast ich błagać
  • Jest uzależnione od faktów i informacji, a nie kreatywności i sztuczek

Opublikowanie przez John Deere „The Furrow” było historycznym kamieniem milowym dla całej branży marketingu i reklamy. Wprowadzono nowe pojęcia, które żyją dzisiaj tak samo jak wtedy. Dzisiaj jest o wiele więcej sposobów, możliwości dla content marketingu. Dystrybucja treści jest teraz łatwiejsza niż kiedykolwiek.  Dzięki naszym blogom lub mediom społecznościowym, jesteśmy w stanie trafić z publikacją do konkretnej grupy.  Ograniczają nas w tworzeniu tylko nasze pomysły, lub umiejętność zrozumienia czego nasi klienci naprawdę chcą się dowiedzieć.

the-furrow- na ipad

Ponad 100 lat po premierze, The Furrow and content marketingi wciąż pracują dla John Deere.

Content marketing to nie temat na historyczną książkę. Wręcz przeciwnie, jego najlepsze dni są jeszcze przed nami. Twoi klienci nigdy nie będą zmęczeni pomocnymi informacjami, która pomaga im w tym co robią. Przyczynia się do ich kształcenia.

Content marketing jest dla ruchu, który tworzy się w naturalny sposób.

Zrób to dopóki możesz i zanim wyprzedzą Cię inni.

Jeśli chcesz więcej, to napisz to poniżej posta. Z przyjemnością podejmę dyskusję, ponieważ to wszystko jest dla mnie niezmiernie ciekawe i nie szkoda mi czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.