Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Jak stworzyć Bloga?

Jak stworzyć Bloga – cztery podstawowe kroki?

Poniżej opiszę Ci cztery podstawowe kroki jakie musisz wykonać, aby stworzyć bloga, który będzie niósł wartościową treść i przyciągnie do Ciebie potencjalnych klientów.

        Jeśli podejdziesz właściwie do tego tematu, to blog będzie przyciągał coraz więcej i więcej ruchu, co spowoduje, że wzrośnie Twoja popularność w branży. Pomoże Ci to zbudować ciekawe relacje z innymi specjalistami z branży, co przełoży się bezpośrednio na zwiększenie napływu potencjalnych klientów do Twojej firmy.

        Czy możesz osiągnąć sukces i zdobyć szybki wzrost czytelników bloga oraz napływ klientów do Twojej firmy? Absolutnie tak. Zatem zaczynamy za pomocą procedury czterech kroków.

Sprawdź dobrze rynek na którym działasz, żeby spowodować iż Twój blog będzie inny.

word-cloud-rynekZidentyfikowanie rynku i znalezienie niszy, to bardzo ważna sprawa, która pozwoli stworzyć Ci bloga, który będzie się wyróżniał w masie innych. Podstawową zasadą jest się wyróżnić. Jeśli Twój blog będzie wyjątkowy, to fakt ten znacznie przyspieszy wzrost jego pozycji w wynikach wyszukiwania. Aby tak się stało, to powinieneś sprawdzać kim są Twoi konkurenci, o czym piszą i czy są obszary, w których są luki dla tworzenia własnej unikalnej treści?

Użyj wyszukiwarki Google i wpisz słowa kluczowe związane z Twoim produktem lub usługą. Zobacz w jakiej ilości są wyszukiwane i sprawdź, kto z Twoich konkurentów jest na górze wyników wyszukiwania.

Możesz użyć narzędzi SEO żeby sprawdzić jakie linki prowadzą do stron Twoich konkurentów. Jaka jest ranga ich strony itp. Jednym z takich ciekawych narzędzi jest OpenSiteExplorer.org To narzędzie pokazuje wyniki w Top 100. Im wyżej jest Twój konkurent, tym trudniej będzie go pokonać przy użyciu tych samych słów kluczowych. Innym ciekawym narzędziem pozwalającym kontrolować pozycję, używane słowa kluczowe oraz linki prowadzące do strony jest SEMrush.

Powinieneś określić jakie tematy poruszane przez konkurentów są popularne, a konkurenci nie skupiają na nich całej uwagi? Wtedy możesz dostarczyć treści w tych miejscach, gdzie konkurencja oddaje pole.

Postaw wszystko na mocnych fundamentach.

Wordpress - logoBardzo ważne jest, żeby zbudować swój blog na niezawodnej platformie, która jest wspierana i ma duże możliwości konfiguracyjne. Chodzi o to, że jeśli Twój blog się rozwinie, a przecież o to chodzi, to nie będzie potrzeby zmiany platformy z powodu wyczerpania możliwości używanego systemu. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najciekawszym rozwiązaniem jest WordPress, na bazie którego stworzonych jest ponad 20%  stron na świecie.

Trzeba też wziąć pod uwagę możliwości promocyjne wybranego rozwiązania. Połączenie z mediami społecznościowymi, łatwość dodawania opisów SEO, ponieważ nie ma sensu tworzenia ładnej strony z ciekawą treścią, jeśli nie będzie nastawiona na konwersje i nie przełoży się na sprzedaż Twoich produktów, czy usług.

Następnym fundamentem będzie zbudowanie strategii treści. Jest to niezwykle ważne aby mieć strategię zanim zaczniesz pisać cokolwiek. Tworzenie treści jest bardzo pracochłonne, więc powinno się zminimalizować zaangażowanie czasu. Poniżej kilka pytań, na które powinien sobie odpowiedzieć każdy, kto chce się zaangażować w tworzenie treści.

 • O czym masz zamiar pisać?
 • Kiedy będziesz pisać? Tu trzeba zdefiniować sobie konkretne dni i godziny, bo regularność   jest jednym z istotniejszych czynników utrzymania popularności?
 • Jaka jest grupa docelowa, czyli kto ma to czytać?
 • Czy wiesz jak zoptymalizować treść w celu lepszego rozumienia przez ludzi i roboty wyszukiwarek?
 • Jakie kanały posłużą do dystrybucji treści, czy gdzie je promować?
 • Twój zespół, czyli kto będzie generował treści? To jest bardzo ważny punkt, bo treść to nie tylko tekst, ale także grafiki, zdjęcia, filmy itp.
 • W jaki sposób odbywał się pomiar skuteczności przekazu, czyli jakich narzędzi użyjesz, żeby zobaczyć, kto to będzie czytał i czy po zapoznaniu się z treścią bloga zechce skierować się na strony z Twoim produktem lub usługą?

Kolejnym fundamentem jest budowanie relacji z osobami znanymi w branży i mającymi wpływ na kształtowanie opinii. Osoby takie mają przeważnie dużą publiczność i są połączone z innymi o podobnych wpływach. Budowanie relacji w Internecie powoduje również zwiększenie popularności i wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania.

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z narzędzi, które pomogą znaleźć Ci osoby kluczowe o dużej popularności w Twojej branży. Polecam tutaj takie narzędzia jak LittleBird, GroupHigh lub Twtrland. Oczywiście nie trzeba używać wszystkich, tylko wybrać dogodny dla siebie.

 • LittleBird – pierwszy z nich, tworzy listę osób o największych wpływach w branży.
 • TroupHigh jest skupiony na wyszukiwaniu najlepszych blogerów. Można ich filtrować na podstawie tematów, a następnie wyświetlać dane każdego blogera z osobna.
 • Twtrland – to narzędzie analizy mediów społecznościowych. Możesz zidentyfikować osoby najbardziej wpływowe na kanałach w Twitterze itp.

Najlepszym sposobem na budowanie relacji z takimi osobami, jest pomaganie im w różnych przedsięwzięciach. Oni przeważnie nie mają czasu i jeśli chcesz mieć ich w swoich kontaktach musisz im się przydać.

Zadbaj o jakość Twoich produktów, i współużytkowanych treści.

school-433571_1280To bardzo ciekawe tworzyć dużo treści, ale nie warto poświęcać jakości dla ilości. Jeśli masz czas, żeby napisać tylko jeden artykuł dobrej jakości w tygodniu, to nie ulegaj pokusie pisania dwóch słabszych. Ludzie lubią ciekawe treści. Badania wykazują, że większość blogów znajdujących się wynikach wyszukiwania w TOP 10 generują treści dłuższe niż 2000 znaków. Dobrą taktyką jest umieszczanie treści w grupach tematycznych. Tworzenie ciekawych Infografik, w których można odwołać się do ciekawych narzędzi lub autorytetów.

Zdobądź obserwatorów Twojego bloga.

stadium-436084_1280Jeśli już masz za sobą wszystkie wyżej opisane trudy, wyprodukowałeś mnóstwo ciekawej treści, to teraz musisz dać szansę na zobaczenie tego przez jak największą ilość ludzi jaka tylko jest możliwa.

Pierwszy krok, który należy zrobić to optymalizacja treści dla Google. Nie musisz być ekspertem.

Poniżej kilka podstawowych zasad:

 • Użyj narzędzia Google Keyword Planner, aby dobrać słowa kluczowe , które są Twoim celem.
 • Dowiedz się jakich słów kluczowych używa konkurencja, która znajduje się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Możesz do tego celu użyć narzędzia SEOmoz.
 • Upewnij się, że słowa kluczowe, które zostały przez ciebie wybrane, znajdują się w odpowiednich miejscach Twojego artykułu, czyli zawierają się jak poniżej:
  • Tytuł
  • Opis
  • Nagłówek
  • Adres www wpisu
  • Treść
 • Następnie można dodać specjalne opisy dla mediów społecznościowych.    Na przykład Twitter pozwala opisać zawartość. Chodzi o to, żeby nie powielać treści w internecie. Jeśli udostępniamy nasz post na Facebooku, czy Google +, to dodajmy chociaż jedno lub dwa zdania dodatkowe od siebie.

Potraktuj swoje blogowanie poważnie, a osiągniesz wspaniałe rezultaty.

skontaktuj się ze mną

phone-381284_1280

 

 

 

 

Jeśli podobał Ci się ten wpis, to proszę udostępnij go dalej.

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.