Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Jak w prosty sposób utworzyć HDR w Lightroom 6 CC

Jak w prosty sposób utworzyć HDR w nowym Adobe Lightroom.

Tworzenie odbywa się prawie automatycznie. Niestety przez to nie ma możliwości zaawansowanej edycji. Nie można pobawić się zaawansowany funkcjami, ale myślę, że kilka funkcji jest na tyle ciekawych, że warto zobaczyć co potrafi.

Czym jest HDR. Jest to połączenie ze sobą wielu zdjęć wykonanych z różną ekspozycją, celem uzyskania większej rozpiętości tonalnej. Mówiąc prościej na przykładzie trzech zdjęć, to jedno zdjęcie naświetlamy normalnie, czyli zgodnie ze wskazaniami światłomierza, drugie prześwietlamy, aby uzyskać szczegóły ukryte w cieniach (na przykład między budynkami), a trzecie nie doświetlamy, celem uzyskania szczegółów w jasnych partiach zdjęcia na przykład, żeby uzyskać ładne niebo.

Program do składania HDR-rów, dzisiaj również Lightroom, potrafi wybrać odpowiednie partie zdjęć i tak je połączyć, aby uzyskać szczegóły zarówno w jasnych, jak i w ciemnych partiach obrazu.

Dzisiaj właśnie o łączeniu zdjęć zrobionych tą techniką.

Jeśli podobał Ci się film, to proszę udostępnij go dalej. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś innego, to proszę napisz do mnie, a postaram się przygotować następne tutoriale na interesujący Cię temat.

Tadeusz Korach

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.