Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Jak zdobywać naturalne linki do strony – komentarze na blogach?

Naturalne linki z innych blogów.

Blogi tematyczneDzisiejszy artykuł powstał w związku z zapytaniem jednej z czytelniczek. Tyle się teraz mówi o nienaturalnym linkowaniu. Na dodatek Google właśnie opublikował nową aktualizację.

Tym razem chodzi tak zwane Doorway pages. Są to strony tworzone tylko po to, aby zbierać ruch z internetu i kierować na stronę główną.

Szczegółowy opis znajdziesz klikając link poniżej.

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/03/an-update-on-doorway-pages.html

Jak pisze Google w cytowanym blogu, strony takie zostaną masowo zbanowane. Stronom głównym, do których prowadziły też się oberwie. W sumie dobrze, że tak się stanie. To miało na celu wyłącznie pozycjonowanie i nie wnosiło niczego do zasobów Internetu. No może poza samymi adresami internetowymi. Ale czy nie denerwowały Cię linki, które prowadziły w to samo miejsce? Klikasz pięć linków z góry i ciągle otwiera się ta sama strona.

W związku z tym, jeszcze ważniejsze stało się generowanie ciekawej treści. Content marketing zdobywa coraz więcej rynku. Dobrze, bo dzięki temu my też uzyskamy wartościowe wyniki. Jednakże wciąż będziemy potrzebować linków do naszej strony. Zanim jednak zaczniesz linkować, to pamiętaj, aby zadbać o coś takiego jak SEO optymalizacja. Możesz samemu to zrobić, albo zlecić specjaliście.

Jak content marketing generuje linki?

Jedną z takich metod jest zostawianie komentarzy na innych blogach. Trzeba tutaj jednak zwrócić uwagę na zawartość merytoryczną. Jeśli zamieścimy komentarz nic nie wnoszący do treści komentowanego artykułu, to nie zostanie opublikowany. Moderator przypilnuje, żeby treści komentarza wnosiła coś wartościowego. Komentarze bez treści zawierające same linki są przeważnie usuwane. Oczywiście można znaleźć blogi, z których takie komentarze nie są usuwane. Wtedy jednak lepiej nie zamieszczać tam swojego. Zlinkowanie z takiej strony, może wpłynąć niekorzystnie na nasz wizerunek w „oczach” Google.

Należy też pamiętać żeby Twoja strona była ciekawa. Jeśli skierujesz ruch do siebie i pokażesz światu, że jesteś, to pamiętaj, iż masz tylko 5 sekund na przykucie uwagi odbiorcy. Przeczytaj czym jest Contenet Marketing i jak generować ciekawe treści. Pisałem o tym w innym artykule. Jeśli piszesz artykuły, lub zlecasz copywriterom, to pamiętaj, żeby treść budowała markę. Niech zawiera słowa kluczowe na przykład: – content marketing poznań -, ale niech będą umieszczone z sensem i w logicznym kontekście.

Jak znaleźć blogi tematycznie powiązane z naszą stroną?

Otóż najlepiej użyć do tego wyszukiwarki. To stwierdzenie może wydawać się śmieszne, ale wierzcie mi, że nie jest. Wielu ludzi prowadzących własny biznes online, myśli o klientach inaczej niż o sobie. Sami szukając ciekawych opinii o produkcie wpisujemy frazy żaby je znaleźć.

Załóżmy, że mieszkamy w Anglii i poszukujemy blogów o meblach wielofunkcyjnych. O co zatem zapytamy wyszukiwarkę? No zapytamy gdzie są te blogi?

SERP widok

 

Teraz wyszukiwarka zwraca nam, jak widać, ogromną ilość wyników. Naszym zadaniem jest posegregować, zrobić listę i komentować. Można sobie wybrać kilkanaście naszym zdaniem najciekawszych i regularnie komentować. Dobrze wybrane dostarczą nam wartościowych linków. Należy pamiętać, iż komentarze można dodawać ciągle i za każdym razem tworzymy link. Dzięki temu generujemy wiele linków z jednego portalu. Google widzi, że jesteśmy osobą aktywną i nagradza podniesieniem pozycji w SERPach. Czym są SERPy pisałem w osobnym artykule.

O czym należy pamiętać zamieszczając wpis na blogu?

Należy pamiętać, żeby nie powielać treści. O tym też pisałem w innym artykule „Czy Potrzebne Ci SEO?”. Zanim coś skomentujesz, przeczytaj o czym tam piszą. Pokaż, że wiesz o czym piszesz. Jeśli artykuł mówi o czymś konkretnym i jest to powiązane z informacją na Twojej stronie, to zlinkuj do tego. Jeśli tematyka jest ogólna w Twojej kategorii, to zlinkuj do strony głównej.

Jak wpisać komentarz do artykułu na blogu?

Jeśli już masz listę i otwarty pierwszy blog, to teraz wybierz ciekawy artykuł. Przewin na dół strony i tam będą rubryki do wpisania.

Formularz wpisu na blog

Gdy już mamy wszystko uzupełnione, to klikamy „Publikuj, Komentuj”, lub co tam znajdziesz.

Możesz przetestować poniżej.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i uważasz, że wnosi coś do Twojego biznesu, to proszę zostaw swój komentarz poniżej. Pamiętaj, żeby odnosił się do treści publikowanej.

7 thoughts on “Jak zdobywać naturalne linki do strony – komentarze na blogach?”

 1. Blogi – ciekawe spostrzeżenie. A jeszcze jest inny kontent w internecie gdzie można dodawać komentarze np. YouTube. Czy masz orientację jak może wpływać na pozycjonowanie?

  1. Pewnie, że mam.
   Youtube, to druga wyszukiwarka po Google.
   Teraz tak zwane pozycjonowanie trochę zanika.
   Na youtube trzeba podłączyć stronę, dodać tagi i chmurki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.