Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Prawdziwa historia content marketingu

Skąd wziął się content marketing?

brief-history-content-marketingCzy wiesz, że content marketing zaczął się 4200 lat przed naszą erą?
W jednej z jaskiń znaleziono malowidła, których treść można przetłumaczyć jako: „6 sposobów jak uchronić się przed dzikiem?”
Reklama od dawna wykorzystuje content marketing do rozpowszechniania informacji o marce i budowania reputacji . W sierpniu 1891 roku, Oetker sprzedając małe paczki jego proszku do pieczenia drukował na drugiej stronie przepisy. W 1911 roku zaczął wydawać swoją, bardzo udaną, książkę kucharską. Wydawnictwo przeszło wiele aktualizacji w ciągu ostatnich 100 lat i jest jedną z najbardziej udanych książek kucharskich. Na całym świecie osiągnęło sprzedaż około 19 milionów drukowanych egzemplarzy. Wszystkie przepisy pochodzą z kuchni testowym firmy Oetker. Książka została starannie napisana jako podręcznik do nauczania gotowania od podstaw. Oetker był bardzo świadomy konieczności dobrego marketingu, komunikacji i praktycznego wykorzystania swojego tytuł doktora jako narzędzia sprzedaży.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o The Furrow?

the-furrow-okładkaJest to magazyn dla klientów, który został opublikowane przez koncern John Deere w 1895 roku. Teraz jest już dostępny w ponad 40 krajach, w 12 różnych językach i jest powszechnie uważany za jeden z najwcześniejszych przykładów content marketingu. Prawda jest jednak taka, że magazyn nie był jedynym, jeśli chodzi o content marketing.

 

 

 

 

 

 

 

Kuperman-Michelin - okładkaW 1900 roku, Michelin Tires wydał 400-stronicowy przewodnik dla kierowców – jak utrzymać swoje samochody. Poradnik zawierał podstawowe informacje dla kierowcy w podróży. Dotyczyły utrzymania pojazdu, zakwaterowanie i innych mające pomóc kierowcy. Po rozdaniu za darmo 35.000 egzemplarzy, firma rozpoczęła sprzedaż książek.

 

 

 

 

 

Jello-cookbook - okładkaW 1904 roku korporacja Jell-O rozpoczął dystrybucję bezpłatnych egzemplarze książki kucharskiej. Zawierała ona twórcze i pożyteczne sposoby wykorzystania produkowanych przez firmę produktów. Przed tym, galaretki był w zasadzie nieznane i niewykorzystane. Po zaledwie dwóch latach content marketingu, sprzedaż osiągnęła wartość ponad 1 mln USD rocznie.
Historia content marketingu jest bogaty i pełna opowieści o sukcesie. Obejmuje ona takie firmy jak Nike , Sears, Lego, Hasbro Sherwin Williams, a Proctor & Gamble. To nie jest nowy temat. W rzeczywistości jest to jeden z najstarszych i najlepiej znanych sposobów gry marketingowej.

Czym naprawdę jest Content Marketing?

 

Grafika - Historia marketingu

Content marketing jest po prostu formą marketingu, która koncentruje się na tworzenie i udostępnianie treści, lub utworzonych mediów , w celu pozyskania klientów. Zasadniczo to jest treść, która została stworzona, aby pomóc klientowi , a nie sprzedać produkt. Jak się okazuje jednak, w rzeczywistości content marketing jest bardzo dobrym sposobem sprzedaży produktów.

Czym nie jest content marketing?

Dziś rano dostałem maila od kolejnego banku. Jedna z wielu wiadomości trafiających do folderu spam. Ten mail był rodzajem magazynu o wielu stronach zadrukowanych drukiem wysokiej jakości. Miał wszystkie zadatki na bycie content marketingiem… Ale tak nie było.
Dopiero content marketing w przebraniu jest naprawdę wartościowy. Ten był tylko przykładem, jak korzystać z logo banku na 100 różnych sposobów. To nie był content marketing.
Różnica jest prosta. Galaretki, John Deere i inni byli zainteresowani w edukowaniu mnie jako klienta. Ten bank nie był. Bank nie pragnął poprawić moich umiejętności jako menedżera moich pieniędzy. Oni po prostu chcieli mi powiedzieć o sobie. Niczego nie osiągnęli, bo ich marketing nie miał nic wspólnego ze mną. Myśleli tylko o swoim zysku.

Dobry content marketing koncentruje się na czytelniku.

czytelniczka nad morzemGdy John Deere wydawał The Furrow, to nie miał na myśli sprzedaży większej ilości traktorów. Przynajmniej nie bezpośrednio. Celem jest, aby edukować swoich klientów o tym, jak mogą wykorzystać technologię? Aby ułatwić ich pracę i działanie ich firm . Content marketing opiera się na prostym założeniu, które mówi:

„Jeśli Twoi klienci mają sukces, Ty też będziesz go miał”

Ten rodzaj myślenia jest opłacalny od ponad 100 lat.
W następnym odcinku, między innymi, o historii Direct Mail, czyli masowym rozsyłaniu wiadomości.

Jeśli podobał Ci się wpis, to proszę udostępnij go dalej.

Możesz też napisać do mnie.

KONTAKT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.