Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Czy warto być człowiekiem na FB?

Chcesz osiągnąć sukces w Social Media?

social media - grafika
Według Wikipedii Media społecznościowe (ang. Social Media) – jako określenie odnosi się do ogólnie pojętego korzystania z internetowych i mobilnych technologii, by przekształcić komunikację w interaktywny dialog.
Zatem posługując się tą definicją, dojdziesz do prostego wniosku. Jeśli staniesz się częścią społeczności jako człowiek, to ma sens, a jako firma nie ma, bo firma raczej słabo znajduje miejsce w życiu społecznym.


Otóż często moi znajomi mówią, że Facebook nie działa, że ludzie mało czytają, że reklamy generują przypadkowe polubienia.
Nauczeni przez wszechobecne reklamy sądzimy, że właśnie nasza reklama będzie skuteczna, Przecież mamy super towar, jesteśmy najlepsi w naszej dziedzinie i jak zamówisz u nas usługę, to odniesiesz sukces. My, my, my czyli kto?
Oczywiście, wiadomo że nie dotyczy to Ciebie osobiście. Przecież „Ty” nie musisz oglądać innych reklam. Masz AdBlocka, albo inne paskudztwo. Przecież Ty nawet jeśli polubisz stronę Twojego znajomego (po co mi to przysłał?), to zaraz wyłączysz powiadomienia. Możesz się komunikować, ale przecież nie będziesz nabijać mu kasy. Niech sobie sprzedaje, ale ja nie muszę tego oglądać. Mogę się komunikować, ale prywatnie.

To jest społeczność, czyli ludzie.

social media people 2

Dlaczego zatem skoro nie chcesz oglądać i promować innych firm, sądzisz, że ktoś chce promować Ciebie i lubi oglądać bezosobowe wpisy z Twojej strony firmowej?
Szczególnie dotyczy to jednoosobowych działalności. Jedni mówią, że mają firmy inny zwą się, zgodnie z obowiązującą modą freelancerami. Jednakże chodzi o to samo. Jesteś osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą.
Skoro jesteś osobą, to zachowuj się jak osoba. Chcesz, żeby Cię lubili, to pokaż, że Ty jesteś człowiekiem i rozmawiaj z ludźmi jak człowiek. Oczywiście posiadaj Fanpage’a, ale pamiętaj że jest Twój i niech zawsze będzie w Twoim tle. Jeśli ludzie Cię polubią, to sami tam wejdą i zaczną obserwować, co ciekawego dzisiaj się pojawiło. Pokaż im to przez swój profil. Pamiętaj jednak, że „ciekawe” nie oznacza oferty cenowej.

To przecież nie Fanpage

– pisze te świetne artykuły, robi zdjęcia, szyje zabawki czy jest świetnym webmasterem. To Ty to robisz i pokaż to swoim znajomym. Nie bądź bezosobową firmą. Nie jesteś korporacją, więc się tak nie zachowuj, bo trudno będzie Ci się przebić w gąszczu „firm”, które wrzucają wszystkim na głowę swoje produkty, czy usługi.

Facebook writer
Niedawno koleżanka zapytała mnie, czy firmowy Fanpage może należeć do grupy na FB. No jakby się zastanowić, to przecież jest bez sensu. W końcu to społeczność. Czy Ty chcesz, żeby Twoim znajomym była jakaś firma? Czy pójdziesz z firmą na piwo, albo podzielisz się radosną nowiną, że właśnie znalazła Cię miłość?

Nie chcesz mieć firmy wśród znajomy, więc nie oczekuj, że inni będą chcieli.
Według najnowszych badań psychologów, nie da się, a nawet jest to niewskazane, aby jakąś twardą granicą rozdzielać pracę od życia prywatnego. Zaleca się nawet swoistego rodzaju konwergencję tych pozornie różnych sfer życia. Taka symbioza powoduje, że nie musisz już z niczym zdążyć natychmiast bo zbliża się 16-ta. Możesz skończyć po południu, a jutro pójdziesz na 10-tą rano na koncert Twojego dziecka do szkoły.
W końcu komunikujesz się z ludźmi, więc bądź człowiekiem.

Jeśli masz większą firmę i zatrudniasz już sporo ludzi, to prowadzenie Twojego FanPagea oddaj sobie, która czuje temat, zna się na tym i lubi komunikację z ludźmi. Jeśli nie masz nikogo takiego, to zajmij się tym osobiście, a inne prace deleguj pracownikom.

To w końcu Twoja firma i Ty właśnie najlepiej wiesz jak o niej mówić.

Podyskutuj ze mną poniżej i udostępnij znajomym. Niech oni też spojrzą na siebie jak na ludzi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.