Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Wirtualny spacer – Kino Muza Poznań

Poznaj bliżej Kino Muza w Poznaniu


Zapraszam na wirtualny spacer po Poznańskim Kinie Muza. Kino Muza położone jest przy ulicy Święty Marcin 30, czyli w samym sercu miasta. Jako jedno z nielicznych kin studyjnych, zachowało tradycyjny klimat. Tradycyjny repertuar oraz wiele ciekawych imprez około filmowych to wyróżnik Kina Muza. Dzięki temu jest to jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc na mapie kulturalnej Poznania.

Kino muza istnieje od 1908 roku. Powstało jako „Theater Apollo” Później jeszcze kilkakrotnie zmieniało nazwę. W 1910 roku „Colosseum”, w 1934 „Europa”, 1935 „Świt”, w 1940 „Zentral Lichtspiele”, w 1945 „Wolność” i od lat 50-tych „Muza”.

Co Ciekawego dzieje się w kinie Muza?

Wejście do Kina MuzaW kinie Muza odbywa się wiele projekcji festiwalowych jak choćby „Transatlantyk Festival”. Wkrótce organizowany jest festiwal Kino Dzieci w terminie od 26 września do 4 października. Będzie konkurs, w ramach którego, pokazanych zostanie 8 filmów jeszcze w Polsce nie prezentowanych. W ramach festiwalu odbędą się też bezpłatne warsztaty.

Kino Muza to również organizator różnorodnych cykli filmowych. Do najbardziej znanych należą „Poranki rodzinne, „Tanie czwartki”, czy „Muza Pięciu Żywiołów”. Ten ostatni to cykl kina japońskiego cieszący się dużym uznaniem wśród Poznańskich kinomanów.

W kinie Muza działa DKF Kamera. Zarejestrowany w 1956 roku klub, jest organizatorem wielu tematycznych cykli filmowych. Mogliśmy obejrzeć takie cykle jak Polish Fantastisch, (Anty)western?, czy Dozwolone od lat 18.

DJ przed kinem muzaKino Muza to także organizator pojedynczych seansów tematycznych. W ramach takich seansów organizowane są również małe imprezy towarzyszące. Byłem niedawno na pokazie organizowanym wraz z czeskim festiwalem HIP HOP KEMP. Zaprezentowany został film dokumentalny z 10-tej edycji festiwalu. Goście pokazu mogli delektować się nie tylko kawą i wspaniałą atmosferą Kina. Na dziedzińcu zainstalował się DJ. Kinomani mogli przed pokazem delektować się menu Cafe Muza słuchając tematycznej muzyki.

 

 

Kadr z filmu o Hip HopieKino Muza, to miejsce, które powinien odwiedzić każdy ceniący sobie dobre kino i studyjną atmosferę. Starannie dobrany repertuar, niepowtarzalny klimat Cafe Muza dają poczucie kulturalnego spełnienia. Dodam jeszcze, że jeśli się już tam wybierzesz, to wyjdziesz zadowolony. Nigdy jeszcze nie widziałem tam słabego filmu. Motto kina „Wiemy co Gramy” znajduje pełne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Oni naprawdę wiedzą co grają.

 

Jeszcze raz zapraszam na spacer do kina. Nie tylko ten wirtualny spacer BusinesView, ale przede wszystkim na żywo, żeby w pełni poczuć ten wyjątkowy klimat.

Liczę na to, że wkrótce się tam spotkamy.

Napisz komentarz i dodaj swoją opinię o Kinie Muza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.