Fotografia i Filmowanie Poznań Tadeusz Korach +48 502 633 309

Noc Muzeów 2016 – 35 mm historii kina w Kinie Muza Poznań

Kolejna odsłona wydarzenia Noc Muzeów zaprowadziła mnie w tym roku do kina Muza. Tym razem można było zwiedzić projektornię kina i zobaczyć trochę historii. Przewodnikiem był operator Seweryn Ptaszyński. Na tę okazję przygotował wiele ciekawych eksponatów, których używano do wyświetlania filmów, zanim na dobre do kin nie wkroczyła technika cyfrowa.

Muza_NM68

Duża wiedza i ciekawe opowieści Seweryna przyciągały uwagę zwiedzających, którzy mogli nie tylko posłuchać ciekawych opowieści, ale także dotknąć urządzeń i popatrzeć jak to działało. Dla „popatrzenia” kino przygotowało projekcję filmu Jima Jarmuscha „Kawa i Papierosy”.

Kawa i Papierosy

Projekcja odbywała się w technologii analogowej, czyli wyświetlana była z taśm filmowych. Kino muza posiada jeszcze dwa takie projektory i dzięki temu łatwiej można pokazać atmosferę w jakiej kiedyś to wszystko działało.

Projektory w kinie muzaZwiedzania odbywało się w małych grupach, ze względu na niewielką przestrzeń w Sali operatora. W sumie było 6 grup po 40 minut, a że było ciekawie i zainteresowanie duże to operator-przewodnik nie miał czasu na przerwy.

Muza_NM20

Zwiedzający mogli pooglądać film przez okienka projekcyjne z kabiny operatora. Dla tych, którzy nie mieli ochoty na zwiedzanie drzwi kina były otwarte i można było obejrzeć cały film siedząc na wygodnych fotelach na widowni.

Muza_NM75

Również w holu kina czekały na zwiedzających kinomanów specjalne danie przygotowane jak zwykle przez Cafe Muza. Tym razem nie za barem, ale przy specjalnie przygotowanym stole.

Muza_NM77

Wszystko działało jak w zegarku, albo jak w kinie dzięki zespołowi pracowników kina pod niezawodnym kierownictwem Gosi Kuzdry, która zarządza najlepszym kinem w mieście.

Zapraszam wszystkich, którzy chodzą regularnie i wiedzą, ale także tych, którzy nigdy nie byli i nie wiedzą co tracą.

Odwiedzajcie Kino Muza w Poznaniu bo dzieją się tam fajne rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2019 Fotografia i Filmowanie Poznań All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.